Coinvav

cvlogo

Kripto Fiyat Tahminleri

Bu sayfada güncel kripto fiyat tahminlerini bulabilir ve tüm kripto paraların fiyat tahminlerini tek tek inceleyebilirsiniz.

Kripto paralarda piyasanın liderleri Bitcoin ve Ethereum ocak ayı katalizörünü etkini bir şekilde verimli kullandı. Her ne kadar piyasada mart ayında ralli başlayacağı düşüncesi hâkim olsa da Nisan ayının ilk haftasında da düzetmeler devam etti. Şimdiye kadar ki en yüksek haftalık kapanış 49.000 Dolar civarında oldu ve Bitcoin henüz 50.000 dolar direnç seviyesini test edemedi.

Haftalardır 45.000 ila 48.000 dolar bandında düzeltmelerine devam eden Bitcoin beraberinde çok büyük düşüşler yaşayan bazı altcoinlerde ralliyi çoktan başlattı. Bu dönem içerisinde yatırımcısını en çok güldüren altcoinler DOGE, SOL, LUNA, AVAX, APE, GALA, GMT, ZIL oldu. Ethereum ise hala yatırımcısına kazandıracak seviyeler gelmedi. Hal böyle olunca yatırımcılar da Kripto fiyat tahminleri ile yatırımlarına yön vermeye başladılar. Hangi coinlerde yükseliş olur, fiyat tahminleri neler, ralli beklenen altcoinler, token araştırmaları hız kesmeden devam ettiği bu dönemden kripto para piyasasına yön veren uzman analistçilerin görüşleri hakkında detaylı bir yazı ile karşınızdayız.

Kripto Fiyat Tahminlerinde Kim Ne Diyor?

Şimdiye kadar Bitcoin için birçok farklı tahminleri duyuruldu. Birçok analiste göre 2022 yılı Bitcoin “Mega Bull Market” kimi analiste göre “Bull Market”, kimi analistler “Bear in The Bull Market” gibi birçok teori ile karşı karşıya kaldık. Bu teorilere göre 2022 yılında 80.000 ila 120.000 dolara kadar fiyatı artacağı söylenen Bitcoin için önümüzdeki günlerde güçlü bir ivme yakalayacağı da analistlerin görüşleri arasında en çok dikkat çeken sözler arasında yerini aldı.

Birçok yatırımcı yukarıda bahsi geçen rakamların gerçekten yıl içerisinde görülüp görülmeyeceğini tartışmaktadır. Her gün neredeyse binlerce olumlu gelişme yaşanan kripto varlıklar cephesinde kripto fiyat tahminleri neler olacak dersiniz?

Kripto Fiyat Tahminleri 2022

Şimdiye kadar ki en yüksek kapanış Mayıs-Haziran döneminde görülmesi beklenen 98.000 dolar fiyat hedefi olduğundan piyasa geneline yansıması beklenen fiyatların da oldukça yüksek olacağını işaret etmektedir. Buna göre özellikle DOGE, ETH, SHIB, DOT, SOL, AVAX, ADA, LUNA, APE, STORJ, FIL, MANA, SAND, RACA, CEEK gözlerin çok çevrildiği altcoin ve tokenler arasında yer almaktadır.

Metaverse coinleri, meme (köpek tabanlı) coinler, büyük firmalar ile anlaşan ve her gün yeni anlaşmalar duyuran bu coinler arasında sepetlerimize hangi coin ne kadar kazandıracak dersiniz?

Bitcoin ve Altcoinlerde Beklenen Fiyat Tahminleri

Bitcoin ve Ethereum 2021 yılında kripto paralardan beklenilecek en yüksek seviyelere ulaştı. Devletlerin tek tek tanımaya başladığı kripto varlıklar, markalar ile anlaşmalar yaparak yeni özelliklerini de tanıttı. Yasaların çıkmaya başlanması, kripto varlıkları benzersiz kılan özellikleri ile El Salvador ardından birçok ülke şu anda kripto varlıkların merkezi olmak için adımlar atmaya başladı. En son İngiltere Maliye Bakanı tarafından kripto varlıklara yönelik önemli adımların atılacağı haberleri kulislere yayıldı.

Tüm bu olumlu gelişmeler elbette ki BTC’nin hareketlenmesi içinde birer sebep. Bugüne kadar göstermiş olduğu grafikler incelendiğinde BTC’nin yıl içerisinde göstermesi beklenen kripto fiyat tahminleri için hiç de uzak olmadığını da işaret etmektedir. 2021 yılı verile bizlere bu konuda olası durumları açıklamak için birer örnek olabilir. Örneğin; BTC 31 Ekim tarihinde bayrak formasyonunun direnç çizgisinden geri dönüş işareti yaptı ancak boğalar fiyatın 20 günlük EMA (59, 876 dolar) seviyesinden düşürmediğinin de altını çizdi. Yakın tarihte direnç çizgisinin üstünde bir kırılma ve kapanış göstermesi ile “Bull Market” sezonuna geçiş yapılacağı düşüncesi ve ATH seviyesinin de 50.000, 55.000 ve 67.000 dolar üzerine hedefleyeceği söylenmektedir. Beklenen direnç noktalarını FED açıklamaları doğrultusunda geçeceği düşünülen BTC’nin 89,500 Dolar yolculuğuna da hazırlanacağı analistlerin kendi aralarındaki en büyük tartışmaları arasında dikkat çeken fiyat tahminleri arasındadır.

ETH Boğaları için Kritik Fiyat Tahminleri

2022 yılı için kripto fiyat tahminleri öğrenmek isteyen yatırımcılar için Ethereum ve Bitcoin grafiklerini analistlerin yorumlarından oluşan kısa bir yazı ile derledik. Buna göre ilk olarak inceleyeceğimiz ETH’ de tıpkı 2021, 1 Kasım tarihli uzun fitilli olan mum görülürse boğaların düşüşlerde iştahla yaptıkları alımların yeniden başlayacağına işaret etmektedir. Uzun süredir 3,000 dolar seviyelerini aşması beklenen ETH için yapılan fiyat tahminleri önce 5,000 ila 6,042 dolar ardından yılsonunda 12,030 dolar üzeri olacağı söylentiler arasındadır.  Şu anda 3,12 dolar seviyelerinde direnç gösteren ETH için yükseliş trendi hangi gün olacağı ise merak konusudur.

Diğer Altcoinler için Kripto Para Tahminleri

Binance üzerinde listelenen BNB, 2021 yılında BNB ayıları tarafından oldukça fazla dikkatleri üzerine çekti. Günlük fiyatı 518,60 dolar altına çekmeye çalışılsa da uzun fitilli mumlar gösteriyor ki 2022 yılında da sık sık BNB coinden bahsedeceğiz.

Cardano (ADA)

ADA, BTC yükselişe geçse bu coinde alır başını gider yorumları, sosyal medya platformları üzerinde birçok kez paylaşıldı. ADA grafikleri incelendiğinde her ne kadar ayıları tarafında fiyatı düşürülmeye baskılanmaya çalışılsa da ADA bu dönem uzun mumları dikmek için grafiğinde çok iyi bir ilerleme kaydetti. Analistine göre ADA 2,47 dolar ardından genel direncini daha da yükseltecek.

SOLANA (SOL)

BTC düşüş ardından en çok etkilenen coinlerden biri de SOL oldu. Ancak son iki haftadır göstermiş olduğu performans ile yeniden 120,65 dolar seviyelerine geldi. Daha önce 218,93 dolar seviyelerinde alım ve satım yapılan SOL için kripto para tahminleri ise şöyledir; SOL fiyatı yükseliş trendine bu yıl devam edecek en yakın zamanda 239 ardından 265 dolar sonrasına geçecek SOL için ralli ise çok kısa sürede olacağı yönündedir.

RIPPLE (XRP)

RIPPLE ayıları satış yaptıklarında ve boğarı da düşüşlerde birikimleri yaparken XRP şu anda 0,7838 seviyelerinde. 1 dolarlık destek alanında oldukça sıkışık bir grafik çizen XRP bu dönem ilk hedefi yeniden 1 dolar seviyelerine çıkmak olacaktır.

POLKADOT (DOT)

Kripto fiyat tahminleri için Polkadot (DOT), 31 Ekim sonrası için 41,93 dolar seviyelerine kadar çıktı ancak BTC de görülen genel düşüşten bu altcoinde çok ciddi oranda etkilendi. Şu anda 20,586 seviyelerinde işlem gören bu altcoin ise günlük grafiklerinde EMA’sı yüksek göstermektedir. Yatırımcısına 2022 yılında çok ciddi oranda kazan sağlaması beklenen DOT için sepetlerde mutlaka bulunması gereken coinler arasında yer almaktadır denildiğini unutmayalım.

DOGECOIN (DOGE)

Elon Musk tarafından atılan “DOGE is dump 2022” tweeti bu yıl gözlerin DOGE de yaşanacak gelişmelere çevrilse de Nisan ayına kadar büyük bir düşüş göstermesi ile hayal kırıklığına neden oldu birçok yatırımcı 0,2220 dolar seviyelerinde tepeden kalması ise DOGE yapılan tepkileri adeta arttırdı.

Tesla, Space X, bir film şirketi tarafından ödeme aracı olarak kullanılacağı duyurulsa da ne yazık ki DOGE yatırımcısının beklediği 1 dolar seviyeleri için hala grafiğinde bir ilerleme göstermedi.

Geçtiğimiz günlerde Twitter ‘in hissedarı olduğu açılanan Elon Musk paylaşımı ardından yeniden 0,1700 seviyelerine gelen DOGE için kripto fiyat tahminleri bu yıl önce 1 dolar ardından 3 dolar olacağı yönünde görüşler hala bulunmaktadır. Özellikle Twitter üzerindeki destekçisinin oldukça fazla olması 2022 yılında bu hedefini gerçekleştirecek hacmi olduğunu da göstermektedir.

Kripto para birimlerinde yaşanan son dakika gelişmeleri, piyasaya katılan yeni token ve altcoinleri, anlaşmaları ve daha nicesini herkesten önce öğrenmek ve yatırımlarınıza yön vermek için sitemizi takip etmeye devam edin.

Yukarıda bahsi geçen coinler yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Bugünün Kazandıran Kriptoları
Bugünün Kaybettiren Kriptoları